Haber

Adana’da otomobilde uyuşturucu satarken yakalanan 2 zanlıya 8 yıl 4 ay hapis

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde otomobilde uyuşturucu satarken yakalanan 2 sanık 8 yıl 4 ay hapis yatarak 16 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanıklar RS ve E.İ. Cezaevine Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile girdi. Sanıkların avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, E.İ’nin, merkez Seyhan ilçesine bağlı Fatih Mahallesi’nde RS liderliğindeki otomobilde gece saatlerinde plastik poşet içinde kavanoz içindeki gizli ilacı satarken polis ekipleri tarafından yakalandığını belirtti.

Savcı, olay tespit ve tutuklama tutanağı ile sanıkların adli sicil kayıtlarında hata örneğini dikkate alarak RS ve E.İ’nin “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya tedariki” suçundan cezalandırılmasını ve mevcut durumlarının devamını istedi. .

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen sanıklar, uyuşturucu ticareti yapmadıklarını iddia etti. Sanıklar tahliye ve beraat talep etti.

Mahkeme, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ve 16 bin 660 lira adli para cezasına çarptırılan RS ve E.İ’nin tutukluluklarının devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu